Parafia Poczesna | Wstęp
16137
page-template-default,page,page-id-16137,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Wstęp

Dzięki uprzejmości Pana Szczepana Szumery udało nam się dotrzeć do tekstu publikacji opracowanej przez Niego na obchody 400 – lecia naszej Parafii.

Poszczególne elementy tego Menu zawierają kolejne rozdziały niniejszej publikacji.

Zapraszamy do lektury. Mamy nadzieję, że informacje tu zawarte będą służyły długie lata naszej Wspólnocie Parafialnej  i będą inspiracja dla kolejnych pokoleń.

 

Słowo  wstępne

„ Parafia Kawałkiem Nieba – dla człowieka wędrującego po ziemi”

 

Świętujemy uroczyście dziś 11.06.2006 roku Jubileusz 400-lecia istnienia Parafii Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu składamy  Uwielbienie  i  Dziękczynienie  za  dar  Parafii,  która  została  powołana do istnienia 12 lipca 1606 roku przez Bpa Krakowskiego Bernarda Maciejowskiego, za panowania króla Zygmunta III Wazy. Parafia została wydzielona z terenów Parafii Zrębice i Koziegłówki.

W parafii, która jest Rodziną rodzin wybudowano Dom Boży-Kościół, w którym zamieszkał Pan Jezus. Ten, który jest najlepszym przyjacielem człowieka, który dla każdego z nas jest Drogą, Prawdą i Życiem. Za Prawdę oddał swoje Życie. Obdarza człowieka miłością i daje moc, by zwyciężać zło. W Świątyni  parafialnej Jezus jest zawsze z nami, aby pomagać nam iść stromą drogą do domu Ojca.

Parafii w zasadzie nie wybieramy, lecz my ją tworzymy.  Tworzą ją konkretni parafianie. Niech nasza Parafia Poczesna będzie według życzenia Ojca Św. Jana Pawła II prawdziwym  ”domem rodzinnym, braterskim i gościnnym”.Tego życzę wszystkim nam tworzącym Parafię Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.

 

Ks. Kanonik Stanisław Szafraniec

Proboszcz Parafii